Sonda
Czy uruchomić w sofija-net.pl e-płatności?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Rózaniec w ikonach

Dostępność: dostępne
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Rozważając tajemnice różańcowe, nie angażujemy tylko umysłu czy warg! W tej refleksji uczestniczyć muszą także nasze serca i nasze oczy. Tylko wówczas zostaniemy poprowadzeni w głąb tajemnicy, wejdziemy w bezpośredni kontakt z tym Bogiem, który czyni każdego z nas żywą ikoną swojej miłości. s. Marie-Paul Farran [ze Wstępu]

FRAGMENT

 

CHRZEST W JORDANIE

 

por. Mt 3, 13-17
 

 

Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć od niego chrzest. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: „To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?”.

 

Jezus mu odpowiedział: „Ustąp teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe”. A gdy Jezus został ochrzczony, otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego nad Niego. A glos z nieba mówił: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”.
 

 

(modlitwa)

 

Panie Jezu, zechciałeś zejść do rzeki mojej niegodziwości, by ją prze­mienić. Potrzeba mi Twej ufności, abym bez leku zanurzał moją nę­dzę w tajemnicy mojego i Twojego chrztu, abym z tej rzeki wycho­dził za każdym razem bardziej oczyszczony.

 

 

 

WESELE W KANIE

 

por. J 2, 1-11
 

 

Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: „Nic mają wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zrób­cie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi ka­miennych. Jezus rzekł do nich: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napeł­nili je aż po brzegi. Potem powiedział do nich: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Gdy zaś starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - a nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego i po­wiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoja chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
 

 

(modlitwa)

 

Panie Jezu, dzięki wstawiennictwu Maryi, naszej Matki, zamień też i moja wodę w wino ku radości Twojej i osób, z którymi żyję, tak by moja jedność z Tobą mogła trwać nieprzerwanie.


Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl